+370 671 72006

Katalogas

Akcijos

Galvok ekologiškai

UAB „Įrankių sala“ supranta, kaip sunku išsaugoti švarią gamtą, kai baterijų ir akumuliatorių vartotojai šiurkščiai pažeidžia nenaudojamų baterijų ir akumuliatorių šalinimo taisykles, išmesdami ne tam skirtose vietose. Todėl vykdydami visuomenės informavimo veiklą kiekvieną baterijų ir akumuliatorių vartotoją informuojame apie: 

1. Baterijų ir akumuliatoriųnaudotojai gali ir privalo aktyviai prisidėti prie veiksmingo šių atliekų šalinimo. 

2. Neatsakingai šalinant baterijas ir akumuliatorius, juose esančios pavojingos medžiagos kelia pavojų aplinkai ir žmonių sveikatai. Grėsmę aplinkai kelia atliekose esantys sunkieji metalai - švinas, gyvsidabris, kadmis, cinkas, varis, manganas, litis ir nikelis. Jie gali pakeisti cheminę dirvožemio sudėtį, nudeginti augalų lapus, gyvūnų odą. Iš aplinkos sunkieji metalai gali patekti į maistui auginamus augalus, būti išplauti į vandens telkinius ir iš čia patekti į gyvūnų bei žmonių organizmus. Patekę į žmogaus organizmą sunkieji metalai pažeidžia žmogaus organizmą, centrinę nervų sistemą, sukelia grėsmę susirgti prostatos, plaučių vėžiu, padidina riziką susirgti širdies ligomis. 

3. Grėsmė aplinkai ir žmonių sveikatai iškyla tuomet, kai išeikvotos baterijos ir akumuliatoriai nerūšiuojami, o išmetami kartu su kitomis buityje susidarančiomis atliekomis ir patenka į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius, tuomet į aplinką išsiskiria šiose atliekose esantys metalai, rūgštys ir kitos toksinės medžiagos, kurios gali užteršti dirvožemį, gruntinius ir paviršinius vandens telkinius.  

4. Labai svarbu, kad išeikvotos baterijos ir akumuliatoriai būtų surenkami ir šalinami atskirai, o ne kartu su buitinėmis atliekomis, ir perduodami atliekų tvarkytojams saugiam šių atliekų perdirbimui. Nes yrant neišrūšiuotiems, kartu su buitinėmis atliekomis išmestoms baterijoms ir akumuliatoriams, į aplinką patenka juose esančios rūgštys ir sunkieji metalai- švinas, gyvsidabris, kadmis ir kiti, kurie kaupiasi aplinkoje ir kelia pavojų žmonių sveikatai ir teršia aplinką. 

5. Laikytis reikalavimo baterijų ir akumuliatorių atliekas rinkti atskirai ir jų nešalinti kartu su nerūšiuotomis komunalinėmis atliekomis.  

6. Visose mūsų bendrovės prekybos vietose (adresus rasite UAB „Įrankių sala“ kontaktų skiltyje) Jūs galite nemokamai atiduoti baterijų ir akumuliatorių atliekas, kurias mes surenkame joms skirtose specialiose baterijų ar akumuliatorių talpose. Taip pat tokias talpas galima rasti prekybos centruose, valstybinėse ir savivaldos įstaigose, degalinėse, švietimo įstaigose bei tiesiogiai priduoti perdirbimo įmonėms. 

7. Visuose UAB „Įrankių sala“ skyriuose yra sukurtos baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo sistemos: 

  • visose pardavimo vietose yra padėtos specialios baterijų ir akumuliatorių surinkimo talpos;
  • baterijos ir akumuliatoriai surenkami atskirai, jų nemaišant su kitomis atliekomis;
  • iš vartotojų baterijos ir akumuliatoriai surenkami nemokamai. 

8. Šių gaminių vartotojai, rūšiuodami baterijas ir akumuliatorius bei jų neardydami, gali prisidėti prie baterijų ir akumuliatorių atliekų surinkimo ir perdirbimo pakartotinam naudojimui. Pagal reikalavimus, baterijos ir akumuliatoriai turi būti surenkami ir perdirbami taip, kad būtų galima pakartotinai panaudoti visas medžiagas, sudarančias šias atliekas, kaip sunkiuosius metalus- manganą, cinką, geležį, plastikus, sieros rūgštį ir kitas chemines medžiagas.  

9. Baterijos ir akumuliatoriai atitinkamai ženklinami, tokiu būdu juos išskiriant kaip pavojingus aplinkai. Ženklinimas nurodo: 

  • kad išeikvotos baterijos ir akumuliatoriai turi būti surenkami atskirai nuo kitų buitinių atliekų ir ženklinami simboliu:
  • kad baterijose ir akumuliatoriuose yra sunkiųjų metalų (ženklinimo simbolis, nurodantis, kad yra sunkiųjų metalų, yra atitinkamo sunkiojo metalo cheminis simbolis (Hg, Cd ar Pb) priklausomai nuo baterijos ar akumuliatoriaus tipo). 

10. Baterijų ir akumuliatorių atliekas priimame nemokamai: 

UAB "Įrankių sala"
Račių g. 6A, Vilnius
tel. 8671 72006

Taip pat ir kituose bendrovės padaliniuose, kurių adresus rasite UAB „Įrankių sala“ kontaktų skiltyje.

Skatiname Jus - vartotojus ne tik rinkti baterijas bei atiduoti jas perdirbimui, bet ir rūšiuoti atliekas. Neatidėkite to kitai dienai, pradėkite jau šiandien.

Prekių krepšelis

0 Prekė(ių) - € 0,00

Darbo laikas

I-V 9.00-18.00

Gamintojai

Ariens
Blue Bird
Briggs&Stratton
casteLgarden
DOLMAR
Eurosystems
Ferris
GForce
Hitachi
HONDA
HYUNDAI
John Deere
K-JAPAN
KAAZ
Karcher
Kawasaki
MARUYAMA
Oleo-Mac
Oregon
Prosperplast
PUBERT
Raser
SNAPPER
Solo
Stiga
WEIMA
Wiper

Kontaktai

UAB “Irankių Sala”
Račių g. 6A, Vilnius
Tel.nr.: +370 671 72006

Vilniaus g. 99, Molėtai
Tel.nr.: +370 671 20007

El. paštas:
info@irankiusala.lt

© 2016. UAB "Įrankių Sala". Visos teisės saugomos.